Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

NABÓR DEKLARACJI WSTĘPNYCH DO PROGRAMU CIEPŁE MIESZKANIE W GMINIE MIKOŁAJKI POMORSKIE

Utworzono dnia 11.10.2022

Termin składania deklaracji w UG Mikołajki Pomorskie:

11 października 2022 r.  - 31 października 2022 r.

 

Wójt  Gminy   Mikołajki Pomorskie Maria Pałkowska - Rybicka zaprasza do składania deklaracji wstępnych uczestnictwa w Programie Priorytetowym „Ciepłe Mieszkanie" współfinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Nabór ma na celu rozpoznanie potrzeb i zainteresowania mieszkańców Gminy Mikołajki Pomorskie, spełniających wskazane w Programie kryteria, realizacją inwestycji w zakresie wymiany źródeł ciepła i poprawy efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych.

Beneficjentem końcowym Programu są osoby fizyczne - posiadające tytuł prawny wynikający z prawa własności do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, zlokalizowanym na terenie gminy Mikołajki Pomorskie oraz spełniające kryteria dochodowe określone w Programie.

Intensywność dofinansowania dla beneficjentów końcowych uzależniona jest od dochodów beneficjenta lub osób w jego gospodarstwie domowym i ustalona została na poziomie:

  • podstawowym - do 30% kosztów kwalifikowanych, nie więcej  niż 15 000,00 zł beneficjentem końcowym jest osoba fizyczna o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 120 000 zł.
  • podwyższonym - do 60 % kosztów kwalifikowanych , nie więcej niż 25 000,00 zł przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego wskazany w zaświadczeniu wydawanym przez GOPS nie przekracza kwoty: 1 673 zł- w gospodarstwie wieloosobowym; 2 342 zł w gospodarstwie jednoosobowym.
  • najwyższym - do 90 % kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 37 500,00 zł (przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego wskazany w zaświadczeniu wydawanym przez GOPS nie przekracza kwoty: 900 zł- w gospodarstwie wieloosobowym; 1 260 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

W ramach programu przewiduje się:

- zakup i montaż pompy ciepła powietrze/woda, pompy ciepła typu powietrze/powietrze,     kotła     gazowego     kondensacyjnego.     kotła     na pelet o podwyższonym standardzie lub ogrzewania elektrycznego, podłączenie lokalu mieszkalnego do efektywnego źródła ciepła w budynku.

Dodatkowo  mogą  być  wykonane:

- Demontaż   oraz   zakup   i   montaż   nowej   instalacji    centralnego    ogrzewania i/lub c.w.u. w lokalu mieszkalnym, instalacji gazowej od przyłącza gazowego/ zbiornika na gaz do kotła ,

- Zakup  i  montaż  okien  w  lokalu   mieszkalnym   lub  drzwi   oddzielających   lokal od przestrzeni nieogrzewanej lub środowiska zewnętrznego (zawiera również demontaż),

- Zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w lokalu mieszkalnym ,

- Dokumentacja projektowa dotycząca powyższego zakresu.

Poniesienie  pierwszego  kosztu  kwalifikowanego   (data  wystawienia   pierwszej  faktury lub równoważnego dokumentu księgowego) może nastąpić nie wcześniej niż data zawarcia umowy o dofinansowanie przez beneficjenta końcowego z gminą oraz nie wcześniej niż data ogłoszenia pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie dla gmin w ramach programu przez właściwy terytorialnie WFOŚiGW.

Koszty poniesione wcześniej będą uznawane za niekwalifikowane .

Deklarację można pobrać poniżej ↓ oraz w Urzędzie Gminy Mikołajki Pomorskie

Osoba do kontaktu: Iwona Marcinkowska -  pokój nr 12,  tel: 536 170 598.

Szczegółowe informacje na stronie: https://wfos.gdansk.pl/cieple-mieszkanie/

 

Wójt Gminy

Maria Pałkowska - Rybicka

ZAŁĄCZNIKI:

Jakość powietrza w gminie Mikołajki Pomorskie - PM10, PM2.5, PM1, temp., wilgotność, ciśnienie

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 102

W poprzednim tygodniu: 373

W tym miesiącu: 334

W poprzednim miesiącu: 1835

Wszystkich: 51911

Wójt Gminy

Wójt Gminy

Gminny System Komunikacji Online

GSKO

Usługi online

e-Urzad

epuap

obywatel.gov.pl

Facebook

Youtube

Spis rolny

Spis rolny 2020

Pogoda

MIKOŁAJKI POMORSKIE Pogoda

Mapa

Wyłączenia bieżące energii elektrycznej

Wyłączenia bieżace

Pomorskie

Pomorskie

Poradnictwo prawne

Poradnictwo prawne