Gmina Mikołajki Pomorskie

Razem o łupkach

Razem o lupkach

BIP

BIP

GEO-SYSTEM

GEO-SYSTEM

Pomorskie 2020

 

Pomorskie 2020

INFORMACJE

INFORMACJE

Powiat Sztumski

Powiat Sztumski

ePUAP2-/3b0s48tes4/skrytka

 

EPUAP

Dofinansowane z

WFOŚiGW w Gdańśku

GOPS

GOPS

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie Kryzysowe

Nasze Miasto

NaszeMiasto.PL

Odkrywamy talenty na Pomorzu

Biblioteka Publiczna

 

Biblioteka

GOK Mikołajki Pomorskie

GOK

Decydujemy Razem

Decydujemy Razem

Porządne Pomorze

Porządne Pomorze

Honorowy Obywatel

Honorowy Obywatel

Powiślańska Organizacja Turystyczna

Powiślańska Organizacja Turystyczna

E-alternatywne przedszkole

 

E-alternatywne przedszkole

LogowanieAktualności


Dzisiaj jest: Piątek
9 Października 2015
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Atanazja, Bogdan,
Dionizjusz, Dionizy, Jan, Ludwik,
Przedpełk

Do końca roku zostało 84 dni.
Zodiak: Waga
Witaj na stronie Gminy Mikołajki Pomorskie
„Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
czwartek, 08 października 2015 07:07

W ramach lokalnych akcji profilaktycznych samorządy mają możliwość organizacji badań dla swoich mieszkańców. Jednym z obecnie funkcjonujących jest Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Badania w ramach tego Programu są bezpłatne dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Dodatkowo, w okresie styczeń 2015 – kwiecień 2016 realizujemy Projekt finansowany z Funduszy Norweskich „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”. Wiąże się on z możliwością wykonania bezpłatnych badań kobietom w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat. Przy tych badaniach konieczne jest skierowanie lekarskie.

Wszystkie szczegóły dotyczące badań w ramach tego Projektu dostępne są na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Pod marką LUX MED Diagnostyka jesteśmy firmą, wykonującą ponad 220 tysięcy badań rocznie. Nasza działalność opiera się na pracy mammobusów, które każdego dnia, w całej Polsce prowadzą badania w ramach programu profilaktycznego.

Badanie w Mikołajkach  Pomorskich odbędzie się w terminie 15 grudnia 2015r., przy Urzędzie Gminy ul. Dzierzgońska 2

Oferujemy Państwu kompleksową organizację mammografii przesiewowej, w tym:

 • Listowne zaproszenie kobiet na Państwa terenie do badania.
 • Telefoniczną rejestrację na badanie.
 • Przyjazd mammobusu wraz z obsługą techniczną i wykonywanie badań.
 • Opisywanie badań przez doświadczonych lekarzy radiologów.
 • Listowne przekazanie wyników badań do wszystkich kobiet, które zgłoszą się na badania.
 • Przesłanie raportu z ilością wykonanych badań do jednostki współorganizującej


Poprawiony: czwartek, 08 października 2015 07:12
Więcej…
 
Obrady X sesji Rady Gminy Mikołajki Pomorskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
środa, 07 października 2015 08:49

Informuję mieszkańców Gminy, iż obrady X sesji Rady Gminy Mikołajki Pomorskie odbędą się 13 października 2015 roku o godz.1400 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mikołajkach Pomorskich.

Porządek obrad X sesji:

 1. Otwarcie.
 2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
 3. Przedstawienie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
 5. Wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego Pani Sylwii Grębowskiej.
 6. Wybory ławników do sądów powszechnych: a)odczytanie przez przewodniczącego rady przesłania Krajowej Rady Sędziów Społecznych w sprawie naboru kandydatów na ławników, b)przedstawienie przez Zespół opinii o zgłoszonych kandydatach na ławników do sądów powszechnych, c)zatwierdzenie regulaminu głosowania w wyborach ławników, d)dokonanie wyboru komisji skrutacyjnej, e)podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławnika do Sądu Rejonowego w Kwidzynie na kadencję 2016-2019.
 7. Podjęcie uchwał: a)w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości położonych w Mikołajkach Pomorskich, b)w sprawie przeznaczenia do sprzedaży nieruchomości gruntowej położonej w Mikołajkach Pomorskich, c)w sprawie ustanowienia ograniczonego prawa rzeczowego – służebności przesyłu na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Mikołajki Pomorskie, d)w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów obejmujących części obrębów geodezyjnych Krastudy, Krasna Łąka, Mikołajki Pomorskie, Perklice i Stążki w gminie Mikołajki Pomorskie, e)  w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego wieś Dworek oraz części wsi Krasna Łąka i Krastudy w gminie Mikołajki Pomorskie, f)w sprawie wyrażenia woli zawarcia porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Mikołajki Pomorskie a Gminą Miasta Gdańska dotyczącego powierzenia Gminie Miasta Gdańska wykonania zadania publicznego polegającego na zagospodarowaniu odpadów komunalnych w zakresie termicznego przekształcania frakcji energetycznej wysortowanej z odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Mikołajki Pomorskie, g)  w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Sztumskiemu z przeznaczeniem na realizację zadania "Remont drogi powiatowej nr 3113G na odcinku Mirowice- Dąbrówka Pruska o długości 2,8 km", h) w sprawie zmian budżetu Gminy Mikołajki Pomorskie na rok 2015.
 8. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Mikołajki Pomorskie za I półrocze 2015 r.
 9. Sprawozdanie wójta z działalności w okresie międzysesyjnym.
 10. Interpelacje i zapytania radnych oraz odpowiedzi.
 11. Wolne wnioski i informacje.
 12. Zakończenie sesji.

 

Zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Przewodniczący

Rady Gminy

Zuzanna Smoter

 
Wspólne posiedzenie Komisji Gospodarczej i Społecznej Rady Gminy Mikołajki Pomorskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
poniedziałek, 05 października 2015 09:27

Uprzejmie informujemy mieszkańców Gminy, że 08 października  2015 roku o godz. 1300 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mikołajkach Pomorskich odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Gospodarczej i Społecznej Rady Gminy Mikołajki Pomorskie.

Porządek posiedzenia:

 1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku posiedzenia.
 3. Przeanalizowanie i zaopiniowanie projektów uchwał: a)   w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości położonych w Mikołajkach Pomorskich, b)  w sprawie przeznaczenia do sprzedaży nieruchomości gruntowej położonej w Mikołajkach Pomorskich, c)  w sprawie ustanowienia ograniczonego prawa rzeczowego – służebności przesyłu na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Mikołajki Pomorskie, d)  w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów obejmujących części obrębów geodezyjnych Krastudy, Krasna Łąka, Mikołajki Pomorskie, Perklice i Stążki w gminie Mikołajki Pomorskie, e)  w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego wieś Dworek oraz części wsi Krasna Łąka i Krastudy w gminie Mikołajki Pomorskie, f)  w sprawie wyrażenia woli zawarcia porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Mikołajki Pomorskie a Gminą Miasta Gdańska dotyczącego powierzenia Gminie Miasta Gdańska wykonania zadania publicznego polegającego na zagospodarowaniu odpadów komunalnych w zakresie termicznego przekształcania frakcji energetycznej wysortowanej z odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Mikołajki Pomorskie, g)  w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Sztumskiemu z przeznaczeniem na realizację zadania "Remont drogi powiatowej nr 3113G na odcinku Mirowice-Dąbrówka Pruska o długości 2,8 km".
 4. Przedstawienie propozycji zmian budżetu Gminy Mikołajki Pomorskie na rok 2015.
 5. Sprawy bieżące, informacje.
 6. Zakończenie posiedzenia.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Przewodniczący                       Przewodniczący

Komisji Gospodarczej                Komisji Społecznej

Mariusz Wojtkowiak            Kazimierz Marchlewski

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 09:31
 
XVI Hubertus – tradycyjne święto koniarzy i myśliwych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
środa, 30 września 2015 13:48

XVI Hubertus

W sobotę 26 września w stadninie koni w Sztumskim Polu odbył się XVI Hubertus – tradycyjne święto koniarzy i myśliwych kultywowane jest przez rodzinę Gossa nieprzerwanie od 1999 roku. Uroczyste obchody w tym roku miały szczególny akcent. Podczas odprawy jeźdźców przed gonitwą na placu maneżowym pojawiła się emerytowana już, lecz wciąż w doskonałej kondycji, klacz Iskra, od której pochodzi nazwa stadniny. Z okazji jubileuszu 25-lecia urodzin założycielka stada liczącego dzisiaj ponad 50 koni oprócz życzeń stu lat otrzymała również kosz pełen końskich przysmaków.

Po prezentacji jeźdźców oraz ich koni z Klubu ISKRA, jak również gości przybyłych z zaprzyjaźnionych stajni, uwaga zebranej publiczności skupiła się na miejscu, gdzie rozegrana została gonitwa. W tym roku przybrała formę poszukiwania starannie ukrytego lisa. Szczęściarzem okazała się  amazonka z warszawskiego klubu Końskie Zdrowie, na której to ramieniu w przyszłym roku zawiśnie lisia kita.

Następnym punktem programu było Współzawodnictwo w Skokach przez Przeszkody o Puchar Starosty Sztumskiego. Zmagania poprzedzone zostały specjalnym pokazem jazdy konnej w rytm muzyki, tzw. kadryl, przygotowany przez najmłodszych członków sekcji Klubu Jeździeckiego ISKRA, który z tytułu młodego wieku uczestników oraz perfekcyjności wykonanego układu – zrobił na publiczności największe wrażenie. Konkurs skokowy rozegrany został w trzech konkurencjach. W klasie mini LL na podium stanęły: 1. Marta Łazorczyk na koniu Orion, 2. Natalia Olszewska (Grant),  3. Joanna Borzykowska (Serenada). W klasie LL laureatami zostali: 1. Dominika Tokarek (Tario), 2. Jarosław Hoderny (Rokita), 3. Grażyna Suchecka (Justa). Najwięcej emocji towarzyszyło ostatniemu konkursowi – klasy L, gdzie do samego końca trwała zacięta walka. Ostatecznie najlepsza okazała się juniorka Klubu Jeździeckiego ISKRA – Daria Nowakowska na koniu Ataman, przed Martą Adamkiewicz (Panicz) oraz Moniką Wasik-Laskowską (Oliver Lake).

Po zmaganiach skokowych nadszedł czas na tradycyjną biesiadę hubertowską, na której oprócz wielu specjałów swojskiego jadła i tańców do późnych godzin dało się słyszeć także końskie pieśni oraz ułańskie żurawiejki. Gospodarze Iskry dziękowali za wsparcie oraz patronat Nadleśnictwu Kwidzyn oraz Starostwu Powiatowemu w Sztumie. Podczas całej imprezy dało się zauważyć duże zaangażowanie najmłodszych adeptów jeździectwa, których do Iskry przybywa coraz więcej w poszukiwaniu własnej przygody z koniem.

Poprawiony: środa, 30 września 2015 13:49
 
Dożynki powiatowo-gminne w Mikołajkach Pomorskich 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 września 2015 12:11

W niedzielę 13 września 2015r. w Mikołajkach Pomorskich odbyły się powiatowo-gminne dożynki. Obchody rozpoczęły się o godzinie 11.30 Mszą Świętą dziękczynną za tegoroczne plony. Po mszy korowód przeszedł na stadion gdzie odbyły się obrzędy dożynkowe. Stowarzyszenie kobiet „Mikołajczanki” przy przyśpiewkach tradycyjnie obtańcowały wieniec dożynkowy. Gospodarzami Święta Plonów byli Małgorzata i Krzysztof Kamrowscy. Przekazali na ręce Wójta oraz Starosty bochen chleba, który został rozdzielony między gości oraz mieszkańców. Sołectwa naszej gminy oraz inne gminy z całego powiatu sztumskiego przygotowały tradycyjne wieńce dożynkowe. Komisja konkursowa wybrała najpiękniejszy wieniec wykonany według tradycyjnych kryteriów – pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Mikołajki Pomorskie. Następnie jak co roku wręczono nagrody w konkursie „Piękna Wieś”. Po części oficjalnej i obrzędach dożynkowych odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Miał miejsce również występ muzyczny i taneczny grupy z Rosji. Kolejnym punktem programu był konkurs kulinarny „Zdrowo Gotuj – Zdrowo Jedz”, a następnie zawody STRONG MAN o tytuł mocarza dożynkowego. W trakcie imprezy można było skorzystać z bezpłatnych badań pod kątem diagnostyki nowotworowej piersi i skóry, zapewnione były gry i zabawy dla dzieci, gastronomia, stoiska kół gospodyń wiejskich. Na koniec odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu NEXT oraz OKTAVA.

 Dożynki powiatowo-gminne w Mikołajkach Pomorskich 2015

Poprawiony: środa, 16 września 2015 12:13
 
XVI HUBERTUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 września 2015 07:40

XVI HUBERTUS

Poprawiony: wtorek, 15 września 2015 07:41
 
SUSZA - składanie wniosków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 września 2015 14:19

Mikołajki Pomorskie, dnia 11.09.2015r.

 

MIESZKAŃCY  GMINY

MIKOŁAJKI  POMORSKIE


W związku z występowaniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego - SUSZY Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie informuje, iż rolnicy u których wystąpiło przedmiotowe zjawisko w  uprawach proszeni są o składanie wniosków do Urzędu Gminy w Mikołajkach Pomorskich.

 1. 1. Za podstawę obliczania szkody przyjmuje się do szacowania uprawy, na których stopień zniszczenia nie jest niższy niż 30%.

 1. 2. Wnioski należy składać do dnia 18 września 2015 roku.

 1. 3. Wzory wniosków są dostępne w siedzibie Urzędu Gminy
  w Mikołajkach Pomorskich oraz na naszej stronie internetowej.

Wszelkie informacje w Urzędzie Gminy w Mikołajkach Pomorskich udzielone będą w pokoju nr 9 w godzinach  700 – 1500 od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 55-640-43-57 wew. 25.

 

 • WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

 

Wójt Gminy

Mikołajki Pomorskie

 

 

 

Poprawiony: piątek, 11 września 2015 14:22
 
Wydawanie żywności zapowiada GOPS Mikołajki Pomorskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 września 2015 12:47

Żywność pozyskana z Tczewskiego Banku Żywności będzie wydawana

10 września 2015 roku - informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołajkach Pomorskich.

 

Informujemy, iż  do otrzymania żywności z Programu PEAD uprawnione są osoby i rodziny, których dochód zgodnie z art. 8 ustawy o pomocy społecznej nie przekracza kryterium dochodowego:


dla osoby samotnej – 542 zł,
dla osoby w rodzinie – 456 zł.


W szczególnie uzasadnionych przypadkach o pomoc w tej formie mogą ubiegać się osoby i rodziny, których dochód nie przekracza 150% powyższego kryterium (tj. odpowiednio 813 zł  i  684 zł) na podstawie skierowania wystawionego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołajkach Pomorskich.


Więcej informacji na ten temat można uzyskać w siedzibie GOPS w Mikołajkach Pomorskich , przy ul. Dzierzgońska 2, tel. 55-640-43-57 w. 24.

Poprawiony: wtorek, 08 września 2015 12:53
Więcej…
 
Uroczyste otwarcie Placówki Poczty w Mikołajkach Pomorskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 września 2015 13:34

1 września 2015r. odbyło się uroczyste otwarcie Placówki Poczty w Mikołajkach Pomorskich, która mieści się w wyremontowanym lokalu przy ul. Dzierzgońskiej 4. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Poczty Polskiej S.A. Pan Sławomir Bernacki, Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie Pan Kazimierz Kulecki w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Mikołajki Pomorskie Pani Zuzanny Smoter, Skarbnika Gminy Pani Marii Kalinowskiej, Kierownika Referatu Gospodarczo-Komunalnego Pana Jacka Karpowicza. Pomieszczenie zostało poświęcone przez proboszcza Ks. Marka Żmudzińskiego. Po uroczystym otwarciu poczęstowano gości symboliczną lampką szampana oraz tortem.

Uroczyste otwarcie Placówki Poczty w Mikołajkach Pomorskich

Poprawiony: środa, 02 września 2015 13:36
 
"Wyklęci - Niezłomni" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 września 2015 14:15

W przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej i rozpoczęcia roku szkolnego, w Mikołajkach Pomorskich zawisła wystawa Stowarzyszenia Traugutt pt. "Wyklęci - Niezłomni". Tym samym godnie powitamy uczniów w nowym roku szkolnym. Wystawa prezentowana jest w Mikołajkach dzięki staraniom Gminnego Ośrodka Kultury, Zespołu Szkół i Szwadronu Powiśle. Można ją oglądać do 06 września 2015 r.

"Wyklęci - Niezłomni"

Poprawiony: wtorek, 01 września 2015 14:19
 
Narodowe czytanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 września 2015 13:51

 

Narodowe czytanie

Poprawiony: wtorek, 01 września 2015 14:16
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 35

Pogoda dla gminy

PAŁAC W STĄŻKACH

REKLAMA

Czas lokalny

Ulti Clocks content

Harmonogram wywozu odpadów

Gospodarowanie Odpadami Komunalnymi

Imieniny

Dzisiaj jest
Piątek
9 października 2015
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Atanazja, Bogdan, Dionizjusz, Dionizy, Jan, Ludwik, Przedpełk
Do końca roku zostało
84 dni

Sondy

Jak oceniasz UG Mikołajki Pomorskie?
 

Aktualne Informacje z Polski

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Statystyka

System : Linux u
PHP : 5.2.17
MySQL : 5.5.43-MariaDB-log
Czas : 08:41
Pamięć podręczna : Wyłączono
GZIP : Wyłączono
Użytkowników : 2
Artykułów : 707
Zakładki : 27
Odsłon : 399816