Gmina Mikołajki Pomorskie

BIP

BIP

GEO-SYSTEM

GEO-SYSTEM

Polska w liczbach

Razem o łupkach

Razem o lupkach

Powiat Sztumski

Powiat Sztumski

Pomorskie 2020

 

Pomorskie 2020

ePUAP2-/3b0s48tes4/skrytka

 

EPUAP

OBYWATEL.GOV.PL

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie Kryzysowe

Nasze Miasto

NaszeMiasto.PL

Dofinansowane z

WFOŚIGW

GOPS

GOPS

Odkrywamy talenty na Pomorzu

Biblioteka Publiczna

 

Biblioteka

GOK Mikołajki Pomorskie

GOK

Decydujemy Razem

Decydujemy Razem

Porządne Pomorze

Porządne Pomorze

Honorowy Obywatel

Honorowy Obywatel

Powiślańska Organizacja Turystyczna

Powiślańska Organizacja Turystyczna

E-alternatywne przedszkole

 

E-alternatywne przedszkole

LogowanieAktualności


Dzisiaj jest: Piątek
27 Maja 2016
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit

Do końca roku zostało 219 dni.
Zodiak: Bliźnięta
Witaj na stronie Gminy Mikołajki Pomorskie
RAPORTY Z BADAŃ WODY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
wtorek, 24 maja 2016 09:26

RAPORT Z BADAŃ WODY NR 990//2016 Z DNIA 16.05.2016

Mikołajki Pomorskie

 

Poprawiony: wtorek, 24 maja 2016 09:26
 
Bezpłatne badanie słuchu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
piątek, 20 maja 2016 14:38

Poprawiony: piątek, 20 maja 2016 14:39
 
Badanie struktury gospodarstw rolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
piątek, 20 maja 2016 08:18

Poprawiony: piątek, 20 maja 2016 08:20
Więcej…
 
Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
piątek, 20 maja 2016 07:46

Poprawiony: piątek, 20 maja 2016 07:46
 
My też dołączamy do kampanii profilaktyki raka piersi! PRZYJACIELE SPOTYKAJĄ SIĘ NA BOISKACH W CAŁEJ POLSCE! RAZEM WYGRYWAMY Z RAKIEM PIERSI! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
czwartek, 19 maja 2016 11:51

Poprawiony: czwartek, 19 maja 2016 11:52
 
K O M U N I K A T PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
środa, 18 maja 2016 09:48

 

K O M U N I K A T

 

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje,

że w dniach :

 

17.05.2016 r. do 20.05.2016 r.


przeprowadzone będzie szczepienie lisów dzikich przeciw wściekliźnie na terenie 4 powiatów województwa pomorskiego

(kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego i sztumskiego)

 

Szczepienie odbędzie się z samolotów drogą zrzutów przynęt ze  szczepionką przeciw wściekliźnie.

 

W  związku  z  tym  prosimy  ludność o:

-  niewchodzenie do lasu przez 3 tygodnie

-  niepodnoszenie i dotykanie przynęt

-  trzymanie psów na  uwięzi przez okres 3 tygodni

-  w  przypadku kontaktu zwierząt gospodarskich z  przynętami należy skontaktować się z lekarzem  weterynarii

-  w  przypadku kontaktu ludzi z przynętą należy zgłosić się do lekarza medycyny

- w  przypadku bezpośredniego kontaktu ze szczepionką (rany, oczy, jama ustna, nos) miejsca te należy gruntownie przemyć wodą i mydłem, a nastepnie zgłosić się do lekarza medycyny

 

 

Pomorski

Wojewódzki Lekarz Weterynarii

Paweł Niemczuk

Poprawiony: środa, 18 maja 2016 09:51
 
W Sztumskim Polu jeźdźcy rywalizowali o Puchar Burmistrza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
środa, 18 maja 2016 09:31

Kapryśna pogoda nie odstraszyła miłośników jeździectwa i aktywnego wypoczynku – w ramach obchodów 600-lecia Sztumu w niedzielę 15 maja odbyła się trzecia edycja Pikniku z ISKRĄ oraz VI Zawody w Skokach przez Przeszkody o Puchar Burmistrza Sztumu.

Imprezę otworzył Burmistrz Sztumu Leszek Tabor, przedstawiciel Nadleśnictwa Kwidzyn oraz Jakub Gossa - gospodarz Iskry. Chwilę później rywalizację rozpoczęli pierwsi zawodnicy, m.in. z KJ Stado Starogard Gdański, KJ Julianowo, OKJ Mierzeja, Stajnia Ruda, Stajnia Morina. W pierwszym konkursie klasy mini LL do 50 cm zgłosiło się 18 zawodników. Na podium stanęła reprezentacja KJ ISKRA ze Sztumskiego Pola! 1. miejsce zajęła Daria Nowakowska na koniu Grand, 2. miejsce Grażyna Suchecka na koniu Justa, na 3. miejscu uplasowała się Dominika Ruszkowska na koniu Tario. W klasie LL, gdzie wysokość przeszkód wynosi do 90 cm, o podium walczyło 21 zawodników. Czysty w rytmie przejazd zaliczyła Julia Wesołowska na koniu Hervest z KJ ISKRA dzięki czemu zajęła pierwsze miejsce! Drugie miejsce przypadło Julii Kozerskiej na koniu Pandora, która również miała bezbłędny przejazd w normie czasu. Na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Markisz na koniu Happy Boy. Następną konkurencją był konkurs klasy L do 100 cm.  Udział wzięło 12 par. Bardzo ładnym przejazdem mogła się pochwalić Katarzyna Łajewska na koniu Witara, co pozwoliło na zajęcie pierwszej lokaty! Drugie miejsce zajęła Klaudia Rychłowska na koniu Domena z KJ Vita Sport Brachlewo. Na trzeciej pozycji uplasowała się Kamila Marisz na koniu Happy Boy. Najważniejszym konkursem była klasa L1 do 105 cm. Pierwsze miejsce zajęła Iga Szostak na koniu Radon i zarazem drugie miejsce na swoim drugim koniu o imieniu Polar, która z rąk Leszka Tabora odebrała puchar Burmistrza Sztumu! Na trzecim miejscu uplasowała się Danuta Bielska na koniu Clever Boy. Rywalizacja była zacięta, jeźdźcy musieli sprostać nie łatwemu parkurowi, który wymagał od nich zręczności i zwinności koni!

Między zmaganiami odwiedzający w tym dniu mogli skorzystać z wielu propozycji: pomaszerować kijkami nordic walking z LKS Zantyr, pozwiedzać okolicę na rowerze szlakiem „Koła Gotyku”, posłuchać występów podopiecznych SCK, podziwiać zmagania rycerzy w wykonaniu Chorągwi Ziemi Chełmińskiej. Gromkimi brawami został nagrodzony taneczny pokaz jazdy konnej w wykonaniu 20 par sekcji Klubu Jeździeckiego ISKRA - inscenizacja orszaku weselnego została przygotowana przez kadrę instruktorską Stajni Iskra pod dowództwem Marty Adamkiewicz. Wiele atrakcji oferowały powiślańskie stowarzyszenia na swoich stoiskach: loterie i konkursy z nagrodami w punkcie RTI w Dzierzgoniu oraz Stowarzyszenia REKS, materiały promocyjno-informacyjne oraz gadżety z okazji 600-lecia Sztumu w namiocie Miasta i Gminy, drzewko za makulaturę z Dziennikiem Bałtyckim, domowe specjały Stowarzyszeń z Nowin i Jasnej oraz KGW w Postolinie, rzemieślniczego piwa Browaru Gościszewo, szeroką ofertę edukacyjną ZSZ w Barlewiczkach.

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Jazdy Konnej KJ ISKRA przez cały dzień udzielali się na imprezie jako wolontariusze - pokazywali, zachęcali do dołączenia w swoje szeregi. Dla najmłodszych przygotowano przejażdżki w siodle oraz bryczką i wesołe miasteczko. Dzień pełen wrażeń zakończyła zabawa przy muzyce.

Organizatorzy Pikniku – Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej w Sztumskim Polu oraz Spółdzielnia socjalna Iskra dziękują wszystkim partnerom, wolontariuszom za wsparcie i zaangażowanie, dzięki którym impreza z roku na rok staje się coraz szerszym wydarzeniem.


Poprawiony: środa, 18 maja 2016 09:34
 
O G Ł O S Z E N I E PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
środa, 18 maja 2016 09:20

Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie zaprasza mieszkańców  Mikołajek Pomorskich na spotkanie dotyczące konsultacji społecznych dla realizacji zadania pn:, Produkcja środków poprawiających właściwości gleby w miejscowości Mikołajki Pomorskie, gm. Mikołajki Pomorskie, powiat sztumski , na działkach nr 472/47, 472/50 obręb Mikołajki Pomorskie”, dla którego wszczęto postanowienie o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia na wniosek Ziemia Polska Sp. z o. o., ul. Partyzantów 4, 05 – 850 Ożarów Mazowiecki,

Spotkanie odbędzie się w sali  Gminnego Ośrodka Kultury w Mikołajkach Pomorskich w dniu 20 maja 2016 r. ( piątek ) o godz. 1600 .

Wójt Gminy

Kazimierz Kulecki

Poprawiony: środa, 18 maja 2016 09:27
 
Zaproszenie do głosowania na kandydatów na członków Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego spośród przedstawicieli organizacji pozarządowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
wtorek, 17 maja 2016 10:12

Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. 2016r. poz. 239 z późn. zm.) prowadzące działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego do udziału w głosowaniu na kandydatów na członków Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Instrukcja głosowania:

1. Głosowanie odbywa się zgodnie z Uchwałą Nr 382/134/16 Zarządu Województwa Pomorskiego z dnia 12 kwietnia 2016 r. w sprawie trybu powoływania członków Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

2. Do głosowania na kandydatów na członków Rady uprawnione są organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. 2016r. poz. 239 z późn. zm.) oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ww. ustawy, prowadzące działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego.

3. Głosowanie na kandydatów odbywa się poprzez wypełnienie formularza „Karta do głosowania kandydata na członka Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego" (załącznik dostępny w plikach do pobrania) oraz złożenie oryginału formularza w zamkniętej kopercie w formie papierowej:

  1. osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu, ul. Okopowa 21/27, Gdańsk w godz. 7.45-15.45, z dopiskiem „ROPS. Głosowanie na członka PRDPP. Nie otwierać";
  2. za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu do urzędu) na adres:
    Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk, z dopiskiem: „ROPS. Głosowanie na członka PRDPP. Nie otwierać".

4. Każda organizacja może oddać wyłącznie jeden głos na jednego wybranego kandydata z każdego obszaru z LISTY KANDYDATÓW (załącznik dostępny w plikach do pobrania), czyli łącznie może oddać głos na maksymalnie 9 kandydatów. Niemniej jednak organizacja nie jest zobligowana do oddania wszystkich 9 głosów.

5. Głosowanie rozpoczyna się 9 maja 2016 r., a ostateczny jego termin upływa z dniem 24 maja 2016 r. (włącznie).

6. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego. Głosy złożone po upływie terminu głosowania nie będą brane pod uwagę.

7. W ciągu 14 dni kalendarzowych od upływu terminu głosowania Komisja dokona weryfikacji formalnej oddanych głosów i ich przeliczenia, na podstawie czego sporządzi listę rankingową kandydatów, która zostanie zaprezentowana w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń w urzędzie oraz na stroniewww.pomorskie.euwww.rops.pomorskie.euwww.ngo.pl.

8. Lista rankingowa zostanie równocześnie przekazana marszałkowi, który następnie w drodze zarządzenia powoła Radę.

Informujemy, że Departamentem odpowiedzialnym za przeprowadzenie naboru do Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, a osobą odpowiedzialną pełnomocnik marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Andrzej Kowalczys, tel. (58) 3268 890, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Informacji udziela: Magdalena Witkowska, tel. (58) 32 68 567, email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Pliki do pobrania:

 

Poprawiony: wtorek, 17 maja 2016 10:13
 
Wykaz nieruchomości gruntowej przeznaczonej do sprzedaży, położonej w Mikołajkach Pomorskich. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
wtorek, 17 maja 2016 09:56

Zarządzenie Numer

28/2016

z dnia

 

17 maja

2016

roku


w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości gruntowej przeznaczonej do sprzedaży, położonej w Mikołajkach Pomorskich.

 

Poprawiony: środa, 18 maja 2016 09:19
 
Wykaz nieruchomości gruntowych przeznaczonych do sprzedaży, położonych w Balewie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Czarnecki   
piątek, 13 maja 2016 13:10

Zarządzenie Numer

27/2016

z dnia

 

13 maja

2016

roku


w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości gruntowych przeznaczonych do sprzedaży, położonych w Balewie.

 

Poprawiony: piątek, 13 maja 2016 13:11
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 44

Pogoda dla gminy

PAŁAC W STĄŻKACH

Konkurs fotograficzny

REKLAMA

Czas lokalny

Ulti Clocks content

Harmonogram wywozu odpadów

Gospodarowanie Odpadami Komunalnymi

Imieniny

Dzisiaj jest
Piątek
27 maja 2016
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało
219 dni

Sondy

Jak oceniasz UG Mikołajki Pomorskie?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Statystyka

System : Linux u
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.5.47-MariaDB-log
Czas : 16:05
Pamięć podręczna : Wyłączono
GZIP : Wyłączono
Użytkowników : 2
Artykułów : 860
Zakładki : 27
Odsłon : 603993