Gmina Mikołajki Pomorskie

Sport

Utworzono: poniedziałek, 23 kwiecień 2018 13:06 | Opublikowano: poniedziałek, 23 kwiecień 2018 13:06
Andrzej Czarnecki

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dnia 17.04.2018 wzięliśmy udział w finałach wojewódzkich Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10. Nasz zespół trafił do grupy C z takimi zespołami jak Młode Orły Łeba, SP Karsin i SP 4 Słupsk.

W pierwszym meczu po wspaniałej walce, wzlotach i upadkach nasz zespół zremisował z Łebą 4:4, a hattrickiem popisał się Norbert Ziaja, który jak się później okazało stał się wyborowym strzelcem naszej drużyny.

W kolejnym spotkaniu mierzyliśmy się z SP Karsin, zespół bardzo silny, mocno zbudowany (w stosunku naszych chłopców i dziewczynki:), wzrostem odstająca od naszej ekipy. Przegrywaliśmy już 0:2 i było już prawie po meczu, ale dzięki supersnajperowi Norbertowi udało nam się wyrównać na 2:2!!! Niestety na ostatnie 20 sekund meczu straciliśmy pechową bramkę na 2:3. :( Niestety takie jest piękno piłki!
W ostatnim meczu grupowym stoczyliśmy bój z zespołem Słupska. Wyszliśmy na mecz bardzo bojowo nastawieni wiedząc, że porażka eliminuje nas z dalszej gry. W pierwszej połowie szło nam bardzo dobrze i po 10 min gry prowadziliśmy 1:0 po golu, a jakże Norberta Ziaji :) Druga połowa niestety była już gorsza. Straciliśmy szybko dwie bramki i zespół stracił wiarę w zwycięstwo. Przed ostatnim gwizdkiem w tym turnieju, straciliśmy bramkę i mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla SP 4 Słupsk.

Turniej zakończyliśmy na 3 miejscu grupowym. Wszyscy byliśmy smutni, zniesmaczeni i źli, ale z drugiej strony wyjeżdżamy z turnieju z pewnym przemyśleniami, wnioskami i przede wszystkim doświadczeniem, gdyż dla niektórych był to pierwszy turniej, a tym bardziej wyjazdowy w życiu.

Chciałbym bardzo podziękować rodzicom, za pomoc w opiece nad dziećmi na turnieju, ale także wszystkim rodzicom dzieci uczęszczających na zajęcia AMP :)