Gmina Mikołajki Pomorskie

Konsultacje Społeczne

Utworzono: poniedziałek, 30 październik 2017 09:00 | Opublikowano: poniedziałek, 30 październik 2017 09:00
Marzena Czarnecka

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Gmina Mikołajki Pomorskie bierze udział w projekcie pn. „Przestrzeń dla Partycypacji”, aby wraz z mieszkańcami, przedsiębiorcami, turystami oraz wszystkimi zainteresowanymi podmiotami lepiej planować rozwój naszej gminy. Konsultacje społeczne są ważnym elementem dialogu z mieszkańcami. Chcemy znać zdanie mikołajczan w ważnych dla lokalnej społeczności sprawach. Dobrym przykładem przeprowadzenia dialogu z mieszkańcami były rozmowy przy programie „Razem o Łupkach”. Korzystając z doświadczenia Gmina postanowiła wejść w projekt dzięki któremu zostaną wypracowane zasady dialogu z mieszkańcami, którzy będą mieli bezpośredni wpływ na rozwój gminy.

Projekt ma na celu stworzenie mechanizmów oraz przetestowanie zasad przeprowadzenia konsultacji społecznych, rozpoznanie problemów, potrzeb i oczekiwań wszystkich zainteresowanych. W ramach projektu przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie miejscowości Kołoząb Mały. Konsultacje społeczne dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego są dla gminy obowiązkowe, dla lepszego poznania oczekiwań i potrzeb  lokalnej społeczności wprowadzono nowy sposób konsultacji nad projektem planu przestrzennego, który nie jest standardowym działaniem określonym przez ustawodawstwo. Dialog społeczny przeprowadzony zostanie na podstawie badania ankietowego, wywiadu oraz spotkania otwartego połączone z dyskusją stolikową przy słodkim poczęstunku. Uruchomiony zostanie również punkt konsultacyjny, w którym będzie można wypełnić ankietę, dostać „Przewodnik po planowaniu przestrzennym” oraz uzyskać informację na temat prowadzonych konsultacji społecznych i zagadnień związanych z planowaniem przestrzennym.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby oraz podmioty do udziału w konsultacjach podczas których każdy będzie mógł się dowiedzieć czym jest plan zagospodarowania przestrzennego oraz zaproponować swoje rozwiązania w kwestii jego zapisów. Wyrażenie swojej opinii jest bardzo istotne, a zaangażowanie bardzo ważne i potrzebne dla rozwoju gminy.

 

Gmina Mikołajki Pomorskie jest otwarta na dialog z mieszkańcami oraz wszystkimi zainteresowanymi stronami. Dzięki temu projektowi powstanie regulamin określający zasady i tryb przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami, który zostanie wykorzystany również w innych dziedzinach ważnych dla mieszkańców. Projekt regulaminu został umieszczony na stronie internetowej www.mikolajkipomorskie.pl w zakładce konsultacje społeczne. Serdecznie prosimy o zapoznanie się z projektem regulaminu, liczymy na państwa  opinie oraz uwagi, które można składać od 6 do 31 października 2017 r.  w tut. Urzędzie w punkcie konsultacyjnym pokój nr 12 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Państwa uwagi i opinie zostaną przedstawione wraz z projektem regulaminu Radzie Gminy Mikołajki Pomorskie do uchwalenia.