Gmina Mikołajki Pomorskie

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wnioski o 500+ na nowy okres już od 1 sierpnia

Korzystanie ze świadczenia wychowawczego 500+ jak i pozostałych świadczeń na dzieci w zbliżającym się okresie zasiłkowym wymaga złożenia nowych wniosków.

Uprzejmie przypominamy Państwu, że od dnia  1 sierpnia 2017 r., rozpoczyna się termin składnia wniosków o świadczenie wychowawcze z rządowego Programu „Rodzina 500+” i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy, rozpoczynający się 1 października 2017 r. Ponadto od 1 sierpnia br., osoby zainteresowane będą mogły również składać wnioski o zasiłki rodzinne i specjalne zasiłki opiekuńcze na kolejny, rozpoczynający się 1 listopada 2017 r., okres zasiłkowy, co wynika ze zmian zawartych w ustawie o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin. Obecnie ustawa oczekuje na podpis Prezydenta RP.

Wypełniony wniosek będzie można złożyć osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mikołajkach Pomorskich lub przesłać listownie. Jednak Ci, którzy chcą ubiegać się o świadczenia wychowawcze bez wychodzenia z domu, będą mogli złożyć wnioski online. Mają do wyboru aż 4 kanały. Wśród nich: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS – Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz ePUAP – elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej. Podobne udogodnienia obowiązują w odniesieniu do świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Wnioski w wersji tradycyjnej udostępniał będzie dla mieszkańców gminy Mikołajki Pomorskie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołajkach Pomorskich w siedzibie Ośrodka. Druki wniosków zostaną zamieszczone  na stronie internetowej www.bipmikolajkipomorskie.pl., niezwłocznie po podpisaniu przez Prezydenta RP nowelizacji przepisów związanych z systemami wsparcia dla rodzin z dziećmi. 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do terminowego składania wniosków aby nie narażać się na przerwę w pobieraniu świadczeń na dzieci.