Wydarzenia, spotkania, fotorelacje, filmy i inne z terenu Gminy Mikołajki Pomorskie
Strona główna > GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE

VIII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich - Żuławy i Powiśle


startowa.JPG

W Starym Polu 8 lutego 2018r. odbył się VIII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich -Żuławy i Powiśle zorganizowany przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Turniej miał charakter eliminacji powiatowych do ,,XV Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich”. W turnieju brały udział Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia z powiatu sztumskiego, kwidzyńskiego, malborskiego oraz nowodworskiego. W ramach zmagań turniejowych Panie uczestniczyły w pięciu konkurencjach. Naszą gminę promowało Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Mikołajczanki”, które zajęło I miejsce w eliminacjach powiatu sztumskiego i będą reprezentować powiat na etapie wojewódzkim w Żukowie.

12 plików, ostatni dodany 14, Luty 2018
Album oglądany 6 razy

II Turniej Karciany Mikołajki Pomorskie ,,BAŚKA 2017"


DSC_8169-001.JPG

173 plików, ostatni dodany 17, Styczeń 2018
Album oglądany 11 razy

Spotkanie otwarte z dyskusją dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w miejscowości Kołoząb Mały


DSC01406-001.JPG

14 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Mikołajkach Pomorskich odbyło się spotkanie otwarte przy słodkim poczęstunku połączone z dyskusją stolikową dotyczące projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w miejscowości Kołoząb Mały. Wszyscy przybyli mogli przedstawić swoje opinie, oczekiwania oraz obawy związane z projektowanym planem, który dotyczy przedsiębiorstwa segregacji odpadów Poskór. Przedstawiciele firmy przedstawili swoje założenia oraz opowiedzieli o specyfice prowadzonej działalności. W spotkaniu uczestniczył również Pan Daniel Załuski projektant miejscowego planu, który wyjaśnił jakie zapisy mogą znaleźć się w planie, które zabezpieczałyby interesy mieszkańców.

29 plików, ostatni dodany 15, Grudzień 2017
Album oglądany 12 razy

Mikołaj w Gok-u


DSC01280-001.JPG

16 plików, ostatni dodany 13, Grudzień 2017
Album oglądany 11 razy

Kiermasz świąteczny wraz odpaleniem choinki


DSC01268-001.JPG

38 plików, ostatni dodany 13, Grudzień 2017
Album oglądany 10 razy

Modernizacja kotłowni w zakresie wymiany instalacji kotłowni wraz z wymianą kotłów na kotły zasilane paliwem z odnawialnych źródeł energii. 82-433 Mikołajki Pomorskie, ul. Szreibera 10-12


DSC01115-001.JPG

W ramach inwestycji dokonano przebudowy istniejącej instalacji C.O. wraz z wymianą kotłów „miałowych” na kotły opalane biomasą w pomieszczeniu kotłowni budynku Szkoły Podstawowej w Mikołajkach Pomorskich.

5 plików, ostatni dodany 08, Grudzień 2017
Album oglądany 6 razy

Inwestycja pn. Przebudowa ulicy Kościelnej, Piaskowej i Akacjowej, budowa zjazdów, odwodnienia, oświetlenia ulicznego ulicy Akacjowej oraz przebudowę sieci wodociągowej ulicy Kościelnej, Dzierzgońskiej, Akacjowej i Słonecznej.


DSC00957-001.JPG

16 plików, ostatni dodany 03, Październik 2017
Album oglądany 16 razy

Jubileusze 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego


DSC00878-001.JPG

Dnia 19 września 2017 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Mikołajkach Pomorskich świętowaliśmy Jubileusze 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego.
Jubileusz „Złotych Godów” 50 – lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:
Państwo Brunhilda i Jerzy Osińscy,
Państwo Teresa i Paweł Przelińscy,
Państwo Krystyna i Emil Heiduccy,
Państwo Krystyna i Ulryk Grochowscy.
Jubileusz „Diamentowych Godów” 60 – lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:
Państwo Lucyna i Tadeusz Grudniewscy,
Państwo Helena i Antoni Hoffmann.
„Złote i Diamentowe Gody” - to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 i 60 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji medalami „Za Długoletnie pożycie małżeńskie” dla par które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Pana Kazimierz Kulecki wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Panią Zuzanną Smoter. Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz drobne upominki. Uroczystość swoimi występami uświetniła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Mikołajkach Pomorskich.
Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów jakie życie przynosi każdej rodzinie.

27 plików, ostatni dodany 21, Wrzesień 2017
Album oglądany 17 razy

Dożynki 2017


59ad77caf3b74_o2Csize2C933x02Cq2C702Ch2C64523a.jpg

W niedzielę 4 września w Mikołajkach Pomorskich odbyły się gminne dożynki. Obchody rozpoczęły się o godzinie 11.30 Mszą Świętą dziękczynną za tegoroczne plony. Po mszy korowód przeszedł na stadion gdzie odbyły się obrzędy dożynkowe. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Mikołajczanki przy przyśpiewkach tradycyjnie obtańcowały wieniec dożynkowy. Gospodarzami Święta Plonów byli Państwo Regina i Kazimierz Marchlewscy z Sadłuk. Przekazali na ręce Wójta bochen chleba, który został rozdzielony między gości oraz mieszkańców. Sołectwa naszej gminy przygotowały tradycyjne wieńce dożynkowe. Komisja konkursowa wybrała najpiękniejszy wieniec wykonany według tradycyjnych kryteriów – pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Mikołajki Pomorskie przy pomocy Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Mikołajczanki. Drugie miejsce zdobyło sołectwo Sadłuki, które również otrzymało nagrodę za pomysłowość i innowacyjność. Trzecie miejsce zdobyło sołectwo Mirowice. Następnie jak co roku wręczono nagrody w konkursie „Piękna Wieś”. Po części oficjalnej i obrzędach dożynkowych odbyły się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Miał miejsce również występ Chóru Camerata Varsovia. W związku z uroczystościami „Narodowego Czytania Wesela” zostały odczytane fragmenty książki. W trakcie imprezy zapewnione były gry i zabawy dla dzieci, warsztaty ceramiki i wypalanki, robienia biżuterii, string art., stoiska gastronomiczne. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Mikołajczanki wydawało bezpłatnie dla wszystkich uczestników dożynek poczęstunek z potraw regionalnych na które otrzymało dotację z budżetu Gminy. Na koniec można było posłuchać koncertu zespołu EUFORIA, PAN DRZEM oraz potańczyć przy muzyce zespołu Szubi-Dubi.

53 plików, ostatni dodany 06, Wrzesień 2017
Album oglądany 17 razy

IV Bieg o Puchar Wójta Gminy Mikołajki Pomorskie


start_bieg.JPG

19.08.2017r. na stadionie gminnym odbył się IV Bieg o Puchar Wójta Gminy Mikołajki Pomorskie. Na stracie biegu stanęło 143 biegaczy. Trasa biegu wynosiła 5km i prowadziła przez leśne ścieżki. Sygnał do rozpoczęcia imprezy dała Pani Zuzanna Smoter Przewodnicząca Rady Gminy Mikołajki Pomorskie. Bieg wygrał Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Rutkowska Mistrzyni Polski w biegu na 10.000 metrów. Bardzo cieszymy się iż w naszych skromnych progach mogliśmy gościć tak utytułowaną zawodniczkę. Każdy z zawodników na mecie otrzymał unikatowy medal wykonany z drewna metodą wypalania. Dla zwycięzców biegu przygotowane były nagrody oraz puchary. Każdy z biegaczy mógł skosztować pysznego posiłku regeneracyjnego. Dodatkowo Pani Ewelina Solecka zasponsorowała pyszne i świeże owoce dla wszystkich biegaczy. Spikerem imprezy był niezastąpiony Ryszard Mazerski Prezes stowarzyszenia Zantyr Sztum. Ponadto stowarzyszenie Zantyr Sztum pomogło w organizacji. Oprócz biegu głównego odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży, które poprowadził Pan Mariusz Wojtkowiak nauczyciel Wychowania Fizycznego. Nagrody dla najlepszych biegaczy wręczył Pan Wójt Kazimierz Kulecki, który podziękował wszystkim za przybycie oraz zaprosił biegaczy na bieg w roku następnym. Głównym pomysłodawcą i inicjatorem biegu był Wojciech Grzywiński, który zorganizował wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury tą imprezę po raz czwarty. Oczywiście impreza nie odbyła by się gdyby nie hojni sponsorzy.

34 plików, ostatni dodany 04, Wrzesień 2017
Album oglądany 17 razy

Zakład Karny w Sztumie przekazał nieodpłatnie Gminie Mikołajki Pomorskie dwa samochody ciężarowe


DSC00681-001.JPG

7 plików, ostatni dodany 11, Lipiec 2017
Album oglądany 13 razy

Powitanie Lata 2017


DSC00607-001.JPG

16 plików, ostatni dodany 06, Lipiec 2017
Album oglądany 20 razy

„Kawa cud u św. Antoniego” 2017


DSCF9692-001.JPG

Jak co roku w Mikołajkach Pomorskich odbył się odpust „Kawa cud u św. Antoniego”. Podczas mszy świętej oraz później na placu przy kościele występowała orkiestra dęta z Niemiec . Występowały także dzieci z tutejszego Przedszkola Samorządowego, szkoły oraz Gminnego Ośrodka Kultury. Miał miejsce również występ zespołu Mikołajczanki, zespołu parafialnego Rodzina Poszerzona oraz chóru parafialnego GPS. Wszyscy zgromadzeni na placu św. Jana Pawła II mieli możliwość skosztowania kawy oraz ciasta. Organizatorem festynu była Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Antoniego Padewskiego w Mikołajkach Pomorskich, Gmina przyznała dotację dla Parafii na organizację odpustu.

41 plików, ostatni dodany 21, Czerwiec 2017
Album oglądany 24 razy

Powiatowy Dzień Rodziny z obchodami Dnia Dziecka


DSC00554-001.JPG

3 czerwca 2017r. na stadionie gminnym w Mikołajkach Pomorskich odbył się Powiatowy Dzień Rodziny z obchodami Dnia Dziecka. Organizatorami atrakcji był GOK Mikołajki Pomorskie, GOPS Mikołajki Pomorskie, PCPR Sztum, GOPS Stary Dzierzgoń oraz MOPS Dzierzgoń. Dla dzieci zapewniono wiele atrakcji m.in. zabawy na „dmuchańcach”, animacje oraz konkurencje rekreacyjne. Maluchy mogły wsiąść do wozu strażackiego oraz puścić wodę z węża strażackiego. Dla najmłodszych czekały także pyszne smakołyki m. in. lody, gofry oraz kiełbaski.

37 plików, ostatni dodany 07, Czerwiec 2017
Album oglądany 24 razy

Akcja ekologiczna „Drzewko za makulaturę”


DSC00477-001.JPG

22 plików, ostatni dodany 16, Maj 2017
Album oglądany 22 razy

Święto Konstytucji 3 Maja


DSC_0028-001.jpg

15 plików, ostatni dodany 08, Maj 2017
Album oglądany 22 razy

Przegląd Tradycji Stołu Wielkanocnego


DSC00385.JPG

08.04.2017r. w Zespole Szkół w Mikołajkach Pomorskich odbył się Przegląd Tradycji Stołu Wielkanocnego. Wszystko tradycyjnie zaczęło się od święcenia stołów Wielkanocnych przez księdza proboszcza Dariusza Polaka. Pan Wójt Kazimierz Kulecki złożył wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Całą impreza rozpoczęła się muzycznie, Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Mikołajczanki zaśpiewały swoją piosenkę pt. Bo jak nie my to kto. Swoje występy artystyczne zaprezentowały dzieci z Przedszkola w Mikołajkach Pomorskich a także dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia gry na gitarze w GOKu.
Jednakże główną atrakcją sobotniej imprezy były prezentacje stołów przygotowane przez ł trzy koła gospodyń w wiejskich z terenu naszej gminy. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Mikołajczanki, Koło Gospodyń Wiejskich z Cieszymowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Dworka. Panie przygotowały świąteczne potrawy, których można było spróbować podczas degustacji. Wielkanocne stoły z potrawami przygotował także GOK Mikołajki Pomorskie i Zespół Szkół w Mikołajkach Pomorskich. Na stołach królowały tradycyjne potrawy: żurek, mazurki, potrawy z jajek. Podczas całej imprezy można było zakupić ozdoby świąteczne oraz książki ponieważ Biblioteka Publiczna i GOK przygotowały swoje kiermasze. Całość zakończył występ taneczny Mikołajczanek, który dostały gromkie brawa.41 plików, ostatni dodany 14, Kwiecień 2017
Album oglądany 25 razy

Wykonawca zakończył prace przy ulicy Piaskowej


DSC01960-001.JPG

Wykonawca zakończył prace przy ulicy Piaskowej. Ulica o długości 185,5 m została utwardzona kostką betonową, wybudowane zostały zjazdy do posesji, wybudowany został chodnik oraz zrekultywowana została zieleń. Wykonawca przystąpił do realizacji budowy ulicy Akacjowej.

4 plików, ostatni dodany 14, Kwiecień 2017
Album oglądany 16 razy

Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Stół Wielkanocny”.


DSC00296-001.JPG

7 kwietnia 2017 roku w Sali sportowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kołozębiu odbył się X Jubileuszowy Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Stół Wielkanocny”. Naszą gminę promowało Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Mikołajczanki”.

9 plików, ostatni dodany 13, Kwiecień 2017
Album oglądany 16 razy

Gmina rozpoczęła realizację inwestycji pn. Przebudowa ulicy Kościelnej, Piaskowej i Akacjowej, budowa zjazdów, odwodnienia, oświetlenia ulicznego ulicy Akacjowej oraz przebudowę sieci wodociągowej ulicy Kościelnej, Dzierzgońskiej, Akacjowej i S


DSC00087.jpg

Gmina rozpoczęła realizację inwestycji pn. Przebudowa ulicy Kościelnej, Piaskowej i Akacjowej, budowa zjazdów, odwodnienia, oświetlenia ulicznego ulicy Akacjowej oraz przebudowę sieci wodociągowej ulicy Kościelnej, Dzierzgońskiej, Akacjowej i Słonecznej.
Wykonawcą zadania jest EL-DRO Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych i Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu przy ul. Dębowej 36.
W pierwszej kolejności Wykonawca rozpoczął prace przy ulicy Piaskowej, łączna długość drogi objęta zadaniem to 185,5 m. Ulica zostanie utwardzona kostką betonową, wybudowane zostaną zjazdy do posesji, wybudowany zostanie chodnik oraz zrekultywowana zostanie zieleń. Prace remontowe zostaną ukończone do końca marca. Następnie Wykonawca przystąpi do realizacji kolejnych etapów tj. budowie ulicy Kościelnej i Akacjowej.
Na ulicy Kościelnej nawierzchnia zostanie pokryta kostką betonową, skarpy zostaną umocnione płytami ażurowymi, wybudowany zostanie parking dla samochodów osobowych, wybudowane zostaną także studnie chłonne oraz wpusty. Łączna długość ulicy wynosi 307,61 m.
Kolejnym etapem jest budowa ulicy Akacjowej o długości 427,69 m. Droga zostanie również utwardzona kostką betonową, wybudowane zostaną zjazdy do posesji oraz chodnik, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, studnie chłonne oraz wpusty, zrekultywowana zostanie zieleń, wybudowana zostanie instalacja elektryczna oświetlenia drogowego.
Termin wykonania zamówienia 31 maja 2017 r.

19 plików, ostatni dodany 29, Marzec 2017
Album oglądany 24 razy

VII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich -Żuławy i Powiśle


17458014_1228834913904239_6169050008920932345_n.jpg

7 plików, ostatni dodany 23, Marzec 2017
Album oglądany 16 razy

CHOINKA 2016


choinka_2016_025-001.jpg

10 grudnia w centrum Mikołajek Pomorskich można było poczuć klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Odbyła się impreza podczas której została rozświetlona choinka. Przy muzycznych występach młodzieży można było skosztować pysznych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Mikołajek Pomorskich oraz Dworka. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli uczestnicy mikołajkowego rajdu rowerowego z Malborka.

26 plików, ostatni dodany 14, Grudzień 2016
Album oglądany 44 razy

„Kalendarz 2017 Gminy Mikołajki Pomorskie”


12_Grudzien-001.JPG

13 plików, ostatni dodany 17, Listopad 2016
Album oglądany 33 razy

XVII Hubertus w Sztumskim Polu - relacja


8-001.jpg

W sobotę 24 września w stadninie koni w Sztumskim Polu odbył się XVII Hubertus – tradycyjne święto koniarzy i myśliwych organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej nieprzerwanie od 1999 roku.
Po prezentacji jeźdźców oraz ich koni z Klubu Iskra, jak również gości przybyłych z zaprzyjaźnionych stajni, uwaga zebranej publiczności skupiła się na miejscu, gdzie rozpoczęto poszukiwania starannie ukrytego lisa. Szczęściarzem okazała się amazonka Anna Krause na koniu Pinacolada.
Następnym punktem programu był pokaz kadryla. 8 par, czyli 16 jeźdźców, sumiennie przez miesiąc przygotowywało się na ten dzień. Jazda synchroniczna w parach do muzyki zrobiła duże wrażenie na publiczności.
O godzinie 13. rozpoczął się Pokaz Skoków przez przeszkody o Puchar Starosty Sztumskiego zaprezentowany przez Sekcje Jeździecką Iskra. Rywalizacja została rozegrana w trzech konkurencjach. W najniższej klasie udział wzięło 10 par. 1 miejsce zajęła Julianna Wojtal na koniu Szemir, 2 miejsce Grażyna Suchecka na koniu Justa, 3 miejsce zajęła Kornelia Jezierska na koniu Tunis. Drugą konkurencją była klasa LL do 70 cm, w której 14 par walczyło o pierwsze miejsce. Na podium stanęły amazonki: 1 miejsce Natalia Olszewska na koniu Playboy, 2 miejsce Kornelia Jezierska na koniu Tunis i 3 miejsce zajęła Julia Badziąg na koniu Darling Daisy. Ostatnia konkurencja była najtrudniejsza. Amazonki walczyły o Puchar Starosty Sztumskiego. Klasa L liczyła sobie 8 par. 1 Miejsce zajęła Anna Wróblewska na koniu Persja, 2 miejsce Dominika Ruszkowska na koniu Tario i 3 miejsce Anna Kurowska na Pinacolada.
Po zmaganiach skokowych nadszedł czas na tradycyjną biesiadę hubertowską, na której oprócz wielu specjałów swojskiego jadła i tańców do późnych godzin dało się słyszeć także końskie pieśni oraz ułańskie żurawiejki. Gospodarze Iskry dziękowali za wsparcie oraz patronat Starostwu Powiatowemu w Sztumie oraz Nadleśnictwu Kwidzyn. Podczas całej imprezy dało się zauważyć duże zaangażowanie najmłodszych adeptów jeździectwa, których do Iskry przybywa coraz więcej w poszukiwaniu własnej przygody z koniem.

9 plików, ostatni dodany 29, Wrzesień 2016
Album oglądany 25 razy

Dożynki Gminne 2016


14364758_1263539733656309_7433989023458236265_n.JPG

53 plików, ostatni dodany 15, Wrzesień 2016
Album oglądany 39 razy

III biegu o puchar Wójta


100_1303.JPG

13 plików, ostatni dodany 24, Sierpień 2016
Album oglądany 38 razy

Dzień Dziecka 2016


SAM_1143.JPG

47 plików, ostatni dodany 06, Czerwiec 2016
Album oglądany 52 razy

Mikołajczanki 2016


13343076_965502193570847_5961918846255649186_n.jpg

15 plików, ostatni dodany 06, Czerwiec 2016
Album oglądany 44 razy

Drzewko za makulaturę 2016


Dla_szkoly_282729.JPG

36 plików, ostatni dodany 13, Maj 2016
Album oglądany 39 razy

Stół Wielkanocny 2016


12814238_919006434887090_2871065238537745058_n.jpg

19 marca w holu Zespołu Szkół odbyła się kolejna impreza poświęcona tradycji wielkanocnej. Zaprezentowały się 3 koła gospodyń: z Mikołajek Pomorskich, Dworka i Cieszymowa oraz Gminny Ośrodek Kultury. Gościem specjalnym imprezy był p. Krzysztof Jaworski - żuławski serowar, który sporządził pyszny ser w 20 minut!!! Ponadto wręczono nagrody w konkursie Biblioteki na najpiękniejszą pisankę. W programie artystycznym wystąpiły dzieci i młodzież z GOK oraz Zespołu Szkół. Na zakończenie imprezy do degustacji potraw wystąpił zespół folklorystyczny "Mikołajczanie". Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w palmy oraz inne ozdoby wielkanocne.

23 plików, ostatni dodany 23, Marzec 2016
Album oglądany 39 razy

albumów: 65 stron: 3 1

Losowe pliki - GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE
DSC01257-001.JPG
2 odsłon
018.JPG
22 odsłon
DSC01284-001.JPG
3 odsłon
2011-11-23-10-01-58.jpg
14 odsłon
49.jpg
13 odsłon
7~3.jpg
26 odsłon
15.jpg
13 odsłon
13342925_965498403571226_6014198436705290174_n.jpg
22 odsłon

Ostatnio dodane - GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE
startowa.JPG
13 odsłon14, Luty 2018
IMG_2278.JPG
13 odsłon14, Luty 2018
IMG_2259.JPG
13 odsłon14, Luty 2018
IMG_2230~0.JPG
13 odsłon14, Luty 2018
IMG_2210~0.JPG
13 odsłon14, Luty 2018
IMG_2205.JPG
13 odsłon14, Luty 2018
IMG_2158.JPG
13 odsłon14, Luty 2018
IMG_2148.JPG
13 odsłon14, Luty 2018